Okolica

 

Jelenia Góra, Sosnówka, Mysłakowice, Kowary, Łomnica, Staniszów, Szklarska Poręba i Karpacz to Perły Karkonoszy. W sercu tego regionu, nieopodal drogi Jelenia Góra - Karpacz, leży nasz Hotel - Rezydencja Villa Nova.

Hotel w Jeleniej GórzeUsytuowany jest on na niezabudowanym zboczu wzgórza, na skraju lasu, ze wspaniałym widokiem na góry, łąki i pola. Z okien pokoi gościnnych roztacza się widok na malownicze Góry Kaczawskie. Wystarczy dwuminutowy spacer, aby znaleźć się wyłącznie wśród natury z widokiem na wspaniałą panoramę - z jednej strony Szrenica, z drugiej Śnieżka, a pomiędzy, majestatyczne Karkonosze.

Piękne widoki na KarkonoszeWokół roztacza się wspaniały teren do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych. Wiosną – polany z pachnącymi konwaliami, latem – jagody prawie "na wyciągnięcie ręki", jesienią – grzyby oraz niezapomniane kolory "indian summer". Zimą zapraszają stoki narciarskie i wyciągi. Karpacz i Śnieżka w ciągu 15 minut, Szklarska Poręba i Szrenica – 30 minut, Jakuszyce z gwarancją śniegu na trasach biegowych – 40 minut, Cieplice – znane uzdrowisko z szeroką ofertą zabiegòw rehabilitacyjnych – to zaledwie 15 minut drogi.

Chętnym proponujemy rowery do wynajęcia.

Zabytki Jeleniej Góry i okolicDolny Śląsk, to nie tylko zachwycające krajobrazy i natura. Jest on znany, jako region usiany niezliczonymi, przepięknymi zamkami, pałacami oraz letnimi rezydencjami. To piastowskie warownie - Czocha, Chojnik, pałace - Wojanów, Łomnica, Staniszów, Karpniki ale również Jagniątków i Willa Hauptmanna. Częściowo są one już odnowione i w większości udostępnione turystom. W tym geograficznym trójkącie trzech państw miesza się historia polska, czeska, austryjacka i niemiecka. Miejsca te można odwiedzać podczas jednodniowych wycieczek samochodowych.

Rezydencja Villa Nova to również świetna baza wypadowa do wycieczek krajoznawczych. Praga (tylko 160 km), Drezno (Dresden) (180 km), Wrocław (120 km), wspaniale odbudowane renesansowo-barokowe miasta Görlitz (70 km) i Bautzen (90 km).

Do centrum Jeleniej Góry (6 km) można dotrzeć rowerem, samochodem lub miejskim autobusem (przystanek nieopodal). W mieście oprócz malowniczej starówki odwiedzić można filharmonię, teatr i galerie.

Karpacz, Szklarska Poręba oraz Jakuszyce ze swoją ofertą, to tylko część atrakcji. Żądnych odmiany zapraszają również wspaniale przygotowane trasy zjazdowe po czeskiej stronie Karkonoszy, w tak znanych ośrodkach jak Szpindlerowy Młyn, Pec pod Śnieżką, Harrachov...