Blog

 

Turystyczny Poradnik

Za oknami coraz cieplej, to czas sprzyjający spacerom i wycieczkom i dlatego też Hotel Karpacz Villa Nova przedstawia rady dotyczące wyposażenia turysty.

Niezbędnik każdego turysty - Hotel Karkonosze poleca artykuł

Odzież
Dłuższy lub krótszy spacer po górach do skonały pomysł, ale nawet latem panują tam niższe temperatury niż w mieście. Pogoda bywa zmienna, często występują opady deszczu i silny wiatr, a czasem nawet śnieg - są całkowicie normalne. Jak się zatem przygotować? Co na siebie włożyć? Najlepiej mieć ze sobą: ciepły polar, buty trekkingowe, zapasowe skarpetki, wygodne spodnie, płaszcz przeciwdeszczowy oraz kurtkę. Przed każdą wycieczką górską Villa Nova zachęca do sprawdzenia prognozy pogody. Hotel Jelenia Góra Villa Nova poleca sprawdzić prognozę na stronie: www.gopr.org

Przewodnik z mapą
Pierwszy raz jesteś w Karkonoszach? Dowiedz się więcej co warto zobaczyć w okolicy i zaplanuj dokładnie wędrówkę. Ważne jest, aby turysta miał przy sobie mapę, potrafił ją czytać i znał trasę jaką zamierza iść. Oprócz tradycyjnej mapy pomocne również będą w tej kwestii wszelkiego rodzaju aplikacje turystyczne, mapy dostępne na smartfon oraz gps.

Krem z filtrem
Jest bardzo ważny i każdy turysta powinien go mieć w swoim plecaku. Nawet, jeśli może się wydawać, że słońce nie jest tak mocne, to, aby uniknąć poparzeń najlepiej jest profilaktycznie posmarować skórę dobrym kremem z wysokim filtrem.
Okulary przeciwsłoneczne
Zaleca się również zabezpieczać oczy przed silnymi promieniami słonecznymi. Najlepiej, jeśli okulary mają odpowiednie filtry.

Nakrycie głowy
Nakrycie głowy to szczególnie ważna rzecz podczas słonecznej pogody. Często wysokie temperatury w Karkonoszach nie są tak odczuwalne jak w mieście. W takiej sytuacji bardzo łatwo o przegrzanie i udar słoneczny.

Plecak
Nawet, jeśli planowana wycieczka będzie należała do krótkich i tak każdy turysta powinien mieć ze sobą, a w nim: cieplejszą odzież, pelerynę przeciwdeszczową, nakrycie głowy, krem z filtrem, naładowany telefon, numer telefonu do GOPRu, kanapki, wodę, mapę, zapasowe skarpetki (na wypadek przemoczenia butów), chusteczki higieniczne, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny, apteczkę (mogą się zdarzyć drobne zranienia i urazy, więc lepiej mieć ją zawsze przy sobie) oraz latarkę. Ponadto plecak jest bardzo wygodny, ciężar rozłożony jest równomiernie na oba ramiona, a w tym czasie ręce są wolne, dzięki temu bez problemu można złapać się barierki czy też złapać równowagę.

To zaledwie kilka porad, ale są one bardzo ważne. Wszystkim z Państwa którzy wybierają się w wysokie lub niskie partie Karkonoszy, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie czy gdziekolwiek indziej, Villa Nova poleca serdecznie powyższe rady i życzy wspaniałych, górskich przeżyć.